Mając na uwadze fakt, że w 2021 r. jest obchodzona 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu przy współpracy z biblioteką szkolną z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu zorganizowała konkurs tematyczny dla młodzieży z gminy Skórzec.

Uczestnictwo w Konkursie było dobrowolne oraz dostępne dla każdego ucznia klas 7-8 szkoły podstawowej z terenu gminy Skórzec.

Konkurs miał na celu przybliżyć jego uczestnikom postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego twórczość.

W etapie szkolnym wyłoniono reprezentantów szkoły, zaś 8 listopada odbył się w Skórcu finał konkursu.

Każdy z uczniów zaprezentował wybrany utwór Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wykonania były przepiękne, naprawdę na wysokim poziomie.

Komisja Konkursowa w składzie:

– Olga Gajo – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu,

– Monika Zielińska – bibliotekarz szkolny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu,

– Arkadiusz Dołęga – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Skórcu miała trudny wybór.

Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja K. K. Baczyńskiego”

I miejsce – Maja Strzałek – Szkoła w Żelkowie- Kolonii,

II miejsce – Zuzanna Kowalczyk – Szkoła w Żelkowie- Kolonii

III Miejsce – Bartosz Niedziałek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu.

Serdeczne gratulacje!

Pozostali zwycięzcy etapu szkolnego, którym również należą się gratulacje za piękne recytacje:

Maja Reda,

Julia Paczek,

Aleksandra Rybak,

Jakub Kadej,

Natalia Wysokińska,

Paweł Wereda.

Wszyscy uczniowie dostali nagrody – wyjątkowe wydania poezji Baczyńskiego i pamiątkowe dyplomy.

Ogromne podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli, którzy przygotowali uczniów:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie