13 lutego 2020 roku odbyły się warsztaty komiksowe zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Skórcu jako punkt projektu „Ferie z Biblioteką”. Zaproszono dzieci i młodzież z gminy Skórzec. Zgłosiło się sporo chętnych.

Warsztaty poprowadził Pan Zbigniew Masternak, autor wielu książek m.in. bestsellera „Nędzole” i cyklu powieściowego „Księstwo”, twórca scenariuszy filmowych i komiksów i …. piłkarz. Okazało się, że Pan Zbigniew gra w Reprezentacji Pisarzy Polskich w Piłce Nożnej, a o Naprzód Skórzec słyszał;).

Pana pisarza i uczestników warsztatów przywitał serdecznie Wójt Gminy pan Jerzy Długosz.

Pan Zbigniew opowiedział nam o swoich rozległych zainteresowaniach. Zachęcał do szukania pasji już od najmłodszych lat, do nie poddawania się i rozwijaniu się na wielu frontach.

Dowiedzieliśmy się jak powstaje komiks i skąd czerpać pomysły na tworzenie. W ramach zajęć każdy uczestnik stworzył swój komiks i opowiedział o nim kilka słów. Akcja historyjek rozgrywała się w naszej miejscowości, ale wyobraźnia nie miała ograniczeń. Każda historia była ciekawa!

Pan Zbigniew wyróżnił najciekawsze prace, a wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i komiksy.

Jesteśmy pod wrażeniem pracy uczestników. Także pan Masternak ocenił spotkanie jako rewelacyjne – podziwiał zaangażowanie młodzieży i dzieci, entuzjazm i przygotowanie.

Spotkanie minęło bardzo szybko i mamy chęć na następne!

Dziękujemy!