Autorką pięknej świątecznej opowieści „Wigilia w opałach” jest Judyta Piskorz. To już jej druga książka dla dzieci, po „Zaczarowanych historiach”. Tym razem tematem jest Boże Narodzenie, tak bliskie naszym sercom.🙂🟡

Przemiło nam poinformować, że ilustracje do książki wykonała Kasia Przygoda Burek – przyjaciółka naszej Biblioteki, prowadząca warsztaty m.in. z punch needle. Jej ilustracje możecie zobaczyć na: https://www.instagram.com/przygodaburek_illustrations/

Bardzo się cieszymy, że Panie związane z naszymi okolicami nawiązały współpracę🥰🥰 i stworzyły coś tak pięknego!

Pani Judyta przeczytała uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu fragmenty swej najnowszej książki. Musieli uważnie wysłuchać opowieści, by móc właściwie odpowiedzieć na zadane pytania. Dzieci wspólnie z autorką kolędowały i grały na instrumentach. Każdy dostał od autorki pasek papieru kolorowego na którym trzeba było napisać za co jest się wdzięcznym. Na koniec wspólnie połączyliśmy wszystkie kolorowe paski w jeden długi i kolorowy łańcuch wdzięczności. Było dużo zabawy, śmiechu, ale nie zabrakło wyraźnego przesłania mówiącego o wdzięczności, współpracy i dobroci dla drugiego człowieka, w tym jakże ważnym dla wszystkich świątecznym czasie.

Spotkanie 11 grudnia 2023 r. zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Skórcu.

Gmina Skórzec