16 października 2020 roku w Skórcu  w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża, odbył się etap gminny Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną

W Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Skórzec zgromadzili się reprezentanci szkół podstawowych z terenu gminy – zwycięzcy w kategoriach klasowych 4-6 i 7-8. Ze względu na bezpieczeństwo – na sali znajdowali się tylko uczniowie i Komisja Konkursowa.

Finalistów Konkursu przywitał w Urzędzie pan Wójt Jerzy Długosz.

Test zawierał pytania zamknięte i otwarte – by uczniowie mogli wykazać się znajomością biografii Jana Pawła II i wyrazić swoje przemyślenia o Świętym. Komisja Konkursowa z ciekawością przeczytała odpowiedzi na pytanie – w czym możemy naśladować Jana Pawła II.

Oto wyniki Gminno – Parafialnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II:

I miejsce  – Julita Kopczyk Zespół Szkolno – Przedszkolny w Skórcu

II miejsce  – Karol Stanisławowski – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie

III miejsce – Jakub Kadej – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gołąbku

I miejsce – Krystian Franczak – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gołąbku

II miejsce  – Aleksandra Rybak – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie

III miejsceAneta Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Stany.

Wyróżnienia :

Wiktoria Długosz -Zespół Oświatowy w Żelkowie

Alicja Surowiec – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Skórcu

Grzegorz Magdziak – Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Stany

Bartosz Jastrzębski – Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Stany

Z przykrością muszę poinformować, że gala wręczenia nagród nie odbędzie się 25 października, z powodu odwołania Koncertu Papieskiego.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy dostarczę dyrektorom szkół, by przekazali finalistom konkursu w warunkach bardziej bezpiecznych.

Gorąco dziękuję finalistom i gratuluję wygranej! Każdy z Was jest zwycięzcą konkursu w swojej szkole;).

Dziękuję wszystkim uczestnikom Konkursu – każdemu!

Serdeczne podziękowania składam też katechetom i Szkolnym Komisjom Konkursowym za pomoc w organizacji Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II, a także dyrektorom szkół za pozytywne reakcje i zgłoszenia uczniów do Konkursu.

Mam nadzieję, że spotkamy się w lepszym czasie.

Bądźcie zdrowi, dbajcie o siebie.

Olga Gajo – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu