1 lipca 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu przy ul. Siedleckiej 9. Ze względu na obostrzenia odbyło się ono w formie kameralnej. Wójt Gminy Skórzec Jerzy Długosz i dyrektor Biblioteki Olga Gajo przywitali zaproszonych gości.

Nastąpiło przecięcie wstęgi przez Wójta Jerzego Długosza, dyrektor Olgę Gajo, dyrektor Biblioteki Powiatowej Marlenę Soszyńską, przewodniczącego Rady Gminy Skórzec Krzysztofa Kuźmę i wiceprzewodniczącego Rady Artura Jastrzębskiego-Pypowskiego.

Ksiądz Proboszcz Piotr Wojtyła poświęcił lokal, zaś goście zwiedzili bibliotekę.

W trakcie części oficjalnej ogłoszono nowe logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu, wyłonione w drodze konkursu. Nagrodę główną z rąk Wójta otrzymała Monika Piekart pochodząca z Gminy Skórzec. Gratulujemy!

Spotkanie było bardzo udane, radosne.

Nie mogło zabraknąć pani Anny Kamińskiej, byłej sekretarz gminy, która była inicjatorką przeniesienia biblioteki do nowej siedziby. Wspierała od zawsze czynnie rozwój Biblioteki i mimo przejścia na emeryturę zaszczyciła nasze progi swą obecnością!

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!

Siedziba na parterze jest dostępna dla osób niepełnosprawnych, seniorów i rodzin z dziećmi. Pomieszczenie jest przestronne, jasne. Stworzono strefę dla dzieci, zakupiono niskie regały i kolorowe mebelki. Jest czytelnia i stanowisko komputerowe z dostępem do internetu i biblioteki cyfrowej Academica.

Czytelnikom i mieszkańcom gminy nowa siedziba Biblioteki bardzo się podoba. Pierwsze wrażenie jest zawsze pozytywne, z czego się cieszymy!

Liczymy, że biblioteka będzie ważnym miejscem na mapie gminy Skórzec, miejscem inspirującym, ciekawym.

Staramy się cały czas rozwijać, poszerzać swoją ofertę, uaktualniać swój księgozbiór, proponować różne formy spędzania czasu. Czeka tu na Państwa potężna dawka wiedzy i ciekawostek. Pamiętamy, że biblioteka to nie tylko książki – ważna jest atmosfera, podejście do Czytelnika. Każdy jest tu mile widziany! Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież będą z chęcią przychodzić. Zapraszamy całe rodziny, każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętamy o seniorach, o osobach niepełnosprawnych. Dla tych z wadą wzroku mamy książki z większą czcionką i audiobooki, zapewniamy też obsługę w języku migowym.

Zapraszamy!