8 lipca 2021 roku odbyło się w Skórcu seminarium zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ireny Ostaszyk w Mordach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Skórcu. Do nowej siedziby Biblioteki przybyli przedstawiciele wszystkich bibliotek powiatu siedleckiego.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach pełni zadania Biblioteki Powiatowej, a na jej czele stoi dyrektor pani Marlena Soszyńska.

Ogromnym zaszczytem była obecność pań z Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego. Przybyły:

kierownik Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek – dr Anna Karczewska,

kierownik Oddziału Instrukcyjno-Metodycznego – mgr Beata Golatowska,

oraz Panie Beata Misiurek i Katarzyna Bortnowska – instruktorki z Oddziału Instrukcyjno-Metodycznego.

Znakomitych gości przywitał pan Wójt Gminy Skórzec – Jerzy Długosz i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu – Olga Gajo.

W programie było odwiedzenie nowej siedziby Biblioteki w Skórcu i szkolenie przeprowadzone przez dr Annę Karczewską. Temat szkolenia to: „Wprowadzenie do Deskryptorów BN”. Bardzo ciekawe było też wystąpienie pani Beaty Golatowskiej i pań Instruktorek. Bibliotekarki mogły zadawać pytanie i konsultować swoje wątpliwości. Wkrótce ruszają programy ministerialne w ramach których biblioteki mogą pozyskać dotacje na działalność i zakupy.

Było nam bardzo przemiło spotkać się w gronie bibliotekarskim, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, wesprzeć się w tym trudnym czasie pandemii, doszkolić się. Atmosfera była naprawdę ciepła, nie tylko ze względu na temperaturę;).

Szczególnie ważne było dla nas spotkanie z Paniami z Biblioteki Wojewódzkiej. Oprócz cennej dawki wiedzy dostałyśmy mnóstwo wyrazów sympatii i wsparcia. Dla Biblioteki w Skórcu miały też kilka pomysłów – które zamierzamy w przyszłości zrealizować. To spore przedsięwzięcia, ale wszystko przed nami:).

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, za uśmiech i prezenty!

Do zobaczenia!