Jesteś tutaj:

Miesiąc: czerwiec 2021

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek w Skórcu

Więcej o: Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek w Skórcu

17 czerwca Skórzec odwiedziła popularna pisarka książek dla dzieci i dorosłych – Justyna Bednarek. Autorka lektury szkolnej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu.

Opowiedziała o tym jak została pisarką, o swoich książkach i pomysłach, a także o tym co robiła wcześniej. Zaprezentowała dzieciom swoje najnowsze książki – nie tylko przygody skarpetkowe, ale też „Pięć sprytnych kun”, „Babcocha”, „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” i najnowsze „Dom numer pięć” i „Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej”.

Autorka o książkach i swoim życiu opowiadała fascynująco. Pani Justyna to niesamowicie ciekawa i ciepła osoba.

Dzieci były bardzo zainteresowane – słuchały i odpowiadały na pytania. Uśmiechnięte, celująco zdały egzamin z lektury i pamiętały przygody poszczególnych skarpetek. Przygotowały się pięknie!

Po spotkaniu był czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu.

Dziękujemy za przybycie! Dla nas to sama radość:).

Wystawa ku pamięci Księdza Stanisława Chryca – Kawalera Orderu Uśmiechu

Więcej o: Wystawa ku pamięci Księdza Stanisława Chryca – Kawalera Orderu Uśmiechu

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu można od dziś obejrzeć wystawę prac konkursowych, poświęconą pamięci księdza Stanisława Chryca – Kawalera Orderu Uśmiechu.

Prace uczniów szkół podstawowych z Gminy Skórzec to interpretacja ulubionego motta Księdza:

„Dzień bez dobrego uczynku, jest dniem zmarnowanym dla wieczności”.

Ideą konkursu jest uczczenie pamięci księdza Stanisława Chryca oraz popularyzacja jego ideałów życiowych – poświęcenia i pracy na rzecz potrzebujących.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali-Dąbrowiźnie oraz Skórzeckie Stowarzyszenie Dobroczynne.

Patronat honorowy nad konkursem objął Proboszcz Parafii w Skórcu ksiądz Piotr Wojtyła oraz Skórzeckie Stowarzyszenie Dobroczynne. Są oni również fundatorami nagród konkursowych.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu znajdującej się na ul. Siedleckiej 9.

Już wkrótce ogłosimy zwycięzców konkursu!

Pani Elżbieta Łastowska, prezes Skórzeckiego Stowarzyszenia Dobroczynnego – przed trudnym wyborem.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek – zaproszenie

Więcej o: Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek – zaproszenie

17 czerwca o godzinie 9.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, pisarką, dziennikarką. Pani Bednarek jest autorką wielu książek dla dzieci i dorosłych. Jedna z jej książek – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” weszła do kanonu lektur szkolnych.

Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skórcu na ul. Siedleckiej 1 dla klas 1-3. Ze względu na obostrzenia, będą mogli być tylko uczniowie tej szkoły. Natomiast dla pozostałych dzieci z Gminy Skórzec będzie transmisja na żywo ze spotkania.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu – także w formie online!

Pani Justyna opowie jak została pisarką, o tym jak się pisze książki i o skarpetkowych przygodach.

Zapraszamy!

Plakat do pobrania:

Do góry