Jesteś tutaj:

Miesiąc: czerwiec 2023

Wycieczka bibliotekarzy powiatu siedleckiego do Lublina

Więcej o: Wycieczka bibliotekarzy powiatu siedleckiego do Lublina

28 czerwca 2023 r. odbyła się wizyta studyjna bibliotekarzy powiatu siedleckiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie w filii zwanej Bioteką.

Bioteka otworzyła przed nami swe powoje i przyjęła nas gościnnie. Zobaczyliśmy jedną z najfajniejszych bibliotek w Polsce. Popatrzyliśmy i wiemy już na czym się wzorować🙂. Marzyć warto!

Przy okazji zwiedziłyśmy Lublin i Stare Miasto, zintegrowałyśmy się z kadrą sąsiednich bibliotek i ośrodków kultury i wróciłyśmy pełne nowej dobrej energii!

Dziękujemy Bibliotece Powiatowej za organizację wyjazdu. Brawo Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk🙂

Starostwo Powiatowe w Siedlcach

Więcej o:

12 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali-Dąbrowiźnie oraz w Szkole Podstawowej w Dąbrówce-Stanach odbyły się spotkania z panem Maciejem Cmochem.

Pan Maciej Cmoch – fotografia przyrodnicza, autor książki „Ptaki za miedzą. Opowieści o mieszkańcach pól, łąk, pastwisk i wsi” podzielił się uczniami swoją wiedzą i pasją. Fotografuje profesjonalnie przyrodę. Siedlczanin, biolog z wykształcenia, przyrodnik z zamiłowania, zawodowo zajmuje się badaniami i ochroną ptaków.

Książkę można wypożyczyć w Biblioteka W Skórcu.

Więcej informacji o książce i autorze:

https://pasnyburiat.pl/…/maciej-cmoch-ptaki-za-miedza…/

https://www.maciejcmoch.pl/browse

źródło zdjęć: własne oraz z https://spdabrowka-stany.edupage.org/news/?gtnid=119#

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali-Dąbrowiźnie

Gmina Skórzec

1 czerwca w bibliotece

Więcej o: 1 czerwca w bibliotece

1 czerwca 2023 r. w bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klasy 1 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu. Gościem specjalnym był Tomek Skóra – Kawaler Orderu Uśmiechu, który pokazał dzieciom swój Order, opowiadał o jego zdobyciu, o swoich pasjach i działaniach. Rozmawialiśmy także o Fundacja Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci w której pracuje.

Było oczywiście wspólne czytanie – dzieci poznały książkę, którą napisał Marek Michalak, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Dzieci przy okazji zwiedziły bibliotekę, poznały księgozbiór i spędziło miło czas.

Dziękujemy pani Urszuli Sitarz za inicjatywę i za wizytę!

Do góry