Spotkanie autorskie z Arturem Ziontkiem – zaproszenie

Powiększ obraz

Artur Ziontek jest autorem wielu książek naukowych i ponad 300 publikacji traktujących o historii regionalnej, literaturze i kulturze. Historyk literatury, filolog, edytor, wydawca, regionalista.

Związany z Siedlcami, a także z Kosowem Lackim i Ceranowem, jest wybitnym znawcą Aleksandry Ogińskiej.

„Latawcy” to pewnego rodzaju debiut – fikcyjna opowieść osadzona w środowisku, które zna od podszewki – wśród mieszkańców małej miejscowości położonej na styku Podlasia i Mazowsza.

Przemiło mi poinformować, że pan Artur Ziontek odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Skórcu.

Prawdopodobnie będzie 7.09. 2021 o godzinie 17.00.

Będziemy jeszcze przypominać, ale proszę zarezerwować sobie czas na te wrześniowe popołudnie😊 (a także 4 września na Narodowe Czytanie w Skórcu!)

Opis książki:

„Pewnego upalnego dnia lata na stacji kolejowej w Kossowie zjawia się tajemniczy człowiek, czujnie rozglądając się dookoła spod ciemnego kapelusza. Miejscowi od razu się jednak wyznają, że jest to przybysz z odległych stron, najpewniej z wielkiego miasta. Kim jest? Po co przyjechał na kresowe rubieże? Jak się okazuje, zostaje tutaj wysłany ze specjalną misją, a mianowicie ma za zadanie przyjrzeć się tajemniczej sprawie niepokojących „znaków”. Ów tajemniczy przybysz to komisarz policji, który ma gruntownie zbadać, opisać, zebrać dokumentację a jak trzeba reagować w porozumieniu z naczelnym gubernatorem w owej „widmowej” sprawie. Komisarz, Walery Konopka, czuje się pewnie podejmując zadanie. Szybko jednak okazuje się, że podlaska prowincja jest nieobliczalna – żyje swoim życiem, tradycjami i kodami kulturowymi, jakże odmiennym od wszystkiego, z czym do tej pory komisarz miał do czynienia. Jest to dla niego, mimo wieku i doświadczeń, podróż inicjacyjna. Kossów i pobliskie lasy czekają na niego otwierając podwoje swych tajemnic i sekretów…”