Noc Bibliotek 2021

Powiększ obraz

9 października odbyła się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu z tej okazji przygotowała zajęcia dla dzieci.

Jako, że 2021 rok jest Rokiem Lema, dzieci zapoznały się z postacią Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku. Obejrzały prezentację, rozwiązały zagadki i quizy, a także zbudowały własne roboty. Zabawa była przednia 😊, a wykonane roboty witają Czytelników od progu.

Druga część zabawy to były podchody z Biblioteka.

Dzieci, które zebrały się pod Biblioteką w Skórcu wyruszyły do lasku i szukały strzałek. W wyznaczonych miejscach odnalazły zagadki, które wspólnie rozwiązały. Trzeba było m.in. wymyślić wierszyk, odgadnąć hasła, namalować logo biblioteki. Na końcu trasy czekała słodka nagroda🙂. Podchody to świetna okazja do spaceru i dobrej zabawy;). Było fajnie – będziemy organizować jeszcze raz na pewno, za każdym razem inaczej🙂📚❤#nocbibliotek#bibliotekawskorcu#czytaniewzmacnia