Rok 2021 zakończył się dość dawno, ale warto podsumować ten niesamowicie dobry dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu czas.

To był rok, w którym Biblioteka pozyskała nową siedzibę, znajdującą się obecnie na Siedleckiej 9. w zachodniej części budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu. Duże pomieszczenie sali lekcyjnej na parterze przekształcono na bibliotekę gminną z oddzielnym wejściem, widocznym od ulicy, dostępnym dla osób niepełnosprawnych. W obrębie sali wydzielono pomieszczenie socjalne i sanitarne dla pracowników. Nowe pomieszczenie biblioteki jest jasne, z dużą ilością okien, przestronne. Zakupiono regały dziecięce i nowe krzesła. Jest kąt malucha, wypożyczalnia książek i audiobooków, a także kącik czytelniczy.

Nowa siedziba pozwala na organizację kameralnych warsztatów i spotkań oraz lekcji bibliotecznych, które staramy się w miarę często organizować.

A tutaj trochę faktów:

Księgozbiór na dzień 31.12.2021 r. liczył 25 520 woluminów.

W 2021 roku przybyło 907 książek.

Zakupiono też audiobooki – aktualnie mamy 32.

Było 7855 wypożyczenia  (o 1717 więcej niż w 2020 roku).

Mamy 810 zarejestrowanych Czytelników (ich liczba w 2021 roku wzrosła o 131).

Tytuł Najlepszego Czytelnika należy od lat do pani Elżbiety Pypowskiej z Dąbrówki Stany, która otrzymała stosowny dyplom i nagrodę.

Ogromne brawa należą się dla tzw. Czytających Rodzin. Cudownie jak przychodzą rodzice z dziećmi i wypożyczają książki dla całej rodzinki. Cieszymy się z ich wizyt bardzo. Rodziny z największą liczbą wypożyczonych książek otrzymały niespodzianki.

Były to torby z logo Biblioteki i dyplomy za aktywne czytelnictwo w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu i uczestnictwo w życiu kulturalnym Gminy Skórzec.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej wspaniałej przygody z wyobraźnią!

Torby otrzymały:

Katarzyna Twarowska z dziećmi,

Agnieszka Strzalińska z dziećmi,

Agnieszka Kulik z dziećmi,

Aneta Dąbrowska z dziećmi,

Katarzyna Zasuwik z córką,

Izabela Bajdak z dziećmi,

Katarzyna Zdanowska z dziećmi,

Poniżej sprawozdanie opisowe z działalności – bardziej obszerne (proszę kliknąć i przewijać myszką) oraz galeria najciekawszych zdjęć i wydarzeń!

Narodowe Czytanie w Skórcu po raz kolejny

To był szczęśliwy rok dla Biblioteki.

Dziękujemy, że jesteście z nami.