Komisja Konkursowa w składzie:

• Olga Gajo,
  • Arkadiusz Dołęga,
  • Sławomir Batok,
  • Monika Zielińska

przeprowadziła eliminacje gminne 38. Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury  w Siedlcach i Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w dniu 16 maja 2022 r w Skórcu.

Przy ocenie recytatorów wzięła pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Do eliminacji powiatowych zostali zakwalifikowani uczniowie:

Klasy I – III

1. Kacper Pawlak

2. Tomasz Perkuć

3. Łucja Myrcha

Klasy IV – VI

1. Emil Perkuć

2. Dominika Karasińska

3. Piotr Chęciński

Klasy VII – VIII

1. Julia Paczek

2. Aleksandra Rybak

3. Maria Świderska.

Zwycięzcom eliminacji gminnych wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Skórcu, zaś wszystkim uczestnikom eliminacji gminnych – pamiątkowe dyplomy i upominki.

ELIMINACJE POWIATOWE odbędą się w dniach 30 i 31 maja 2022 r. od godziny 10:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach:

30 maja (poniedziałek) – wystąpią uczniowie klas I – III (I grupa wiekowa od godz. 10:00),

31 maja (wtorek) – wystąpią uczniowie klas IV – VI (II grupa wiekowa od godz. 10:00) i klas VII – VIII (III grupa wiekowa od godz. 12:00).

PROSIMY O CZYTELNE WYPEŁNIENIE KART UCZESTNIKÓW ELIMINACJI POWIATOWYCH I PRZESŁANIE ICH WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI (ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH) W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO 18 MAJA 2022 r. DO BIBLIOTEKI W SKÓRCU.