19 lipca 2023 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu Olga Gajo podpisała porozumienie o współpracy partnerskiej z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach mł. insp. Dariuszem Dudkiem.

Porozumienie dotyczy organizacji w GBP w Skórcu cyklu wakacyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Tytuł projektu to „Bezpieczne wakacje z Kicią Kocią” – podczas zajęć dzieci poznają postać Kici Koci oraz jej przyjaciół.

Policjant realizujący projekt w zależności od tematu zajęć przekaże dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, informuje i przypomina o telefonach alarmowych, sposobie powiadamiania o pojawiających się zagrożeniach i przekaże dzieciom materiały związane z tematem zajęć. Nie zabraknie zabaw ruchowych i aktywizacyjnych.

Zajęcia prowadzą sierż. sztab. Barbara Jastrzębska z KMP w Siedlcach oraz bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu.

Do współpracy zaprosiliśmy wydawnictwo Media Rodzina, w którym wydawana jest Kicia Kocia. Dostaliśmy zgodę na użycie nazwy i zaprojektowano nam piękny oryginalny plakat z Kicią Kocią❤💚😽. Na zajęciach rozdamy kolorowanki Kici Koci.

Wiele dzieci zna tę bohaterkę i książkę pt. „Kicia Kocia zostaje policjantką”. Odczytamy ponownie🙂.

Wstępne terminy:

1.08 – dzieci powyżej 6 lat.

3.08 i 29.08 – młodsze dzieci, przedszkola.

Zapisy:

e-mail: biblskor@op.pl

Tel. 25 308 11 82

Messenger: Biblioteka w Skórcu.

Szczegóły wkrótce na plakatach!

Dziękuję za zaproszenie do współpracy 🙂.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100068128957242

Gmina Skórzec

Biblioteka W Skórcu