W Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu odbywa się cykl wakacyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-12 lat realizowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Siedlcach. Tytuł projektu to „Bezpieczne wakacje z Kicią Kocią” – podczas zajęć dzieci poznają postać Kici Koci oraz jej przyjaciół. Pierwsze zajęcia odbyły się już 1 i 3 sierpnia. Następne planowane są 29 sierpnia 2023 r.

Policjant realizujący projekt w zależności od tematu zajęć przekazuje dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, informuje i przypomina o telefonach alarmowych, sposobie powiadamiania o pojawiających się zagrożeniach i przekaże dzieciom materiały związane z tematem zajęć. Nie zabraknie zabaw ruchowych i aktywizacyjnych.

Zajęcia prowadzą sierż. sztab. Barbara Jastrzębska z KMP w Siedlcach oraz bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu.

Relacja TV Wschód:

https://www.tv-wschod.pl/artykul/20770,bezpieczne-wakacje-z-kicia-kocia-w-skorcu

Zajęcia 1 sierpnia 2023 r.

Publiczne Przedszkole w Skórcu i dzieci indywidualnie.

Zajęcia 3 sierpnia 2023 r.

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” i dzieci indywidualnie.

Do współpracy zaprosiliśmy wydawnictwo Media Rodzina, w którym wydawana jest Kicia Kocia. Dostaliśmy zgodę na użycie nazwy i zaprojektowano nam piękny oryginalny plakat z Kicią Kocią❤💚😽. Na zajęciach rozdamy kolorowanki Kici Koci z strony https://www.mediarodzina.pl/dopobrania/, które można pobrać również poniżej: