Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Biblioteka w Skórcu dołączyła do tej akcji już po raz kolejny!

Wydarzenie zainaugurował wójt gminy Skórzec – Jerzy Długosz, który przywitał gości w siedzibie Biblioteki i opowiedział o swoich pierwszych lekturach. Noc Bibliotek zaczęliśmy od zapoznania się z bajką „Gwiezdny pierniczek”, którą przeczytał pan Tomasz Skóra – Kawaler Orderu Uśmiechu. Temat bajki nawiązywał do Mikołaja Kopernika – patrona roku 2023. Pani Jola przygotowała dla uczestników zagadki, zabawy, kalambury i memory. Dzieci wywiązywały się z zadań znakomicie, było mnóstwo śmiechu i zabawy. O 18.00. urządziliśmy sobie kino, obejrzeliśmy bajkę „Moja mama gorylica” – niezwykle wzruszającą i wyciszającą.

Biblioteka była czynna tego dnia do godz. 20.00. i cieszymy się, że tak licznie nas odwiedziliście.

Jesteśmy dla Was!