Jesienią 2023 r. został wydany przewodnik „Z Drozdem i Zbirkiem przez ziemię naznaczoną Krzyżem, czyli rajd po gminie Skórzec”, którego autorami są ks. Henryk Drozd i Mirosław Andrzejewski. Opisane są po kolei miejscowości z szczegółami, z organizacjami, budynkami, kapliczkami.

14 listopada 2023 r. odbyło się spotkane promocyjne książki w domu parafialnym w Skórcu.

Gościem specjalnym był ks. Henryk Drozd – kapłan Diecezji Siedleckiej i historyk sztuki. Był organizatorem i pierwszym dyrektorem Katolickiego Radia Podlasie oraz dyrektorem Muzeum Diecezjalnego. Obecnie jako emeryt w kolejnych przewodnikach opisuje ciekawe miejsca na naszym terenie. Satyryczne rysunki do książki udostępnił siedlecki grafik Mirosław Andrzejewski o pseudonimie „Zbirek”, który również gościł na spotkaniu.

Przewodnik nie jest pracą naukową, ale osobistą interpretacją tego, co autorzy zobaczyli, odwiedzając gminę Skórzec, uzupełnioną informacjami, które zdobyli w dostępnych źródłach.

Przewodnik można zakupić w Wydawnictwie Unitas, a dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Skórzec – pozyskać w poszczególnych punktach, m.in. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu.

Zachęcamy do lektury  i zwiedzania zakątków gminy z przewodnikiem.

Galeria zdjęć:

Zapraszamy serdecznie na spotkanie oraz zachęcamy do zakupu/zapoznania się z tą publikacją.

To swoista pigułka wiedzy o naszej okolicy 🙂🙂.

Gmina Skórzec

Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu