Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu bierze udział w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” . Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2020 wynosi 26,5 mln zł i umożliwia zakup książek, multimediów, publikacji nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych. Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu otrzymała dotację w wysokości 12 tysięcy złotych. Wkład własny Biblioteki wynosi również 12 tysięcy. Dotacja w całości będzie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych. Trzeba pamiętać, iż rok 2020  jest rokiem  św. Jana Pawła II, hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Romana Ingardena i Leopolda Tyrmanda. Uhonorowane są też dwa wydarzenia: Bitwa Warszawska 1920 i Zaślubiny Polski z morzem w Pucku  i księgozbiór biblioteki wzbogaci się również o wydania tych autorów i opracowania tematu. Kwota ma być wydana do końca listopada.

Pociąg do książek rusza.

Zapraszam do składania propozycji czytelniczych!