Konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych

Powiększ obraz

Mając na uwadze fakt, że w 2020 r. jest obchodzona 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, która przypadła 18 maja, a także rok 2020 jest ogłoszony rokiem Jana Pawła II, Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu organizuje Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II dla dzieci z szkół podstawowych z parafii Skórzec – klasy 4-8.

Patronat nad konkursem objął Ksiądz Proboszcz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Skórcu.

Konkurs ma na celu przybliżyć jego uczestnikom postać Karola Wojtyły i jego biografię. Głównym tematem Konkursu będzie ukazanie Jana Pawła II jako człowieka w drodze do świętości.

Konkurs obejmie: znajomość faktów dotyczących biografii Karola Wojtyły – Jana Pawła II: dzieciństwa i młodości, okresu wojny, kapłaństwa, wyboru na papieża i pontyfikatu (najważniejsze wydarzenia); wpływ Karola Wojtyły – Jana Pawła II na przemiany społeczno-polityczne na świeci ,podróże w różne rejony świata i spotkania z bardzo różnymi grupami ludzi oraz mężne przeżywanie choroby przez ostatnie lata życia.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach – szkolnym i gminnym.

Uczniowie będą podzieleni na dwie kategorie:

  • klasy 4 – 6,
  • klasy 7 -8.

W etapie szkolnym Szkolna Komisja Konkursowa wyłoni reprezentantów szkoły w swojej kategorii (ze względu na trwającą pandemię po jednej osobie). Osoby, które przejdą do gminnego etapu zmierzą się z trudniejszymi pytaniami.

Na zwycięzców Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II czekają atrakcyjne nagrody, piękne albumy o Papieżu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 25 października w trakcie Koncertu Papieskiego w Skórcu.

Serdecznie zapraszam do udziału szkoły, uczniów i ich opiekunów. Uczcijmy wspólnie Rok 2020 św. Jana Pawła II.

Poniżej pliki do pobrania – regulamin, formularze i plakat oraz linki do biografii:

Film „Karol – Człowiek który został Papieżem”(do obejrzenia także tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=zjM7W3tkhuw&vl=pl)