W Bibliotece w Skórcu dostępne są kody do serwisu Legimi z e-bookami i audiobookami.

Czytelnicy mogą czytać książki elektroniczne oraz słuchać audiobooki całkowicie za darmo. Z lektur można korzystać na telefonie lub czytniku. Na platformie Legimi dostępnych jest ponad 50 000 tytułów do wypożyczenia.

Kody są jednak tylko dla zarejestrowanych Czytelników Biblioteki! Potrzebny jest numer karty Czytelnika.

Użytkownik, który chce czytać e-booki, zgłasza się do Biblioteki, której jest Czytelnikiem.

Aby skorzystać z dostępu do Legimi, napisz wiadomość – na Facebook lub na e-mail biblskor@op.pl i poproś bibliotekarza o kod . Dostaniesz jeden kod z miesięcznym okresem ważności.

Czytelnik biblioteki rejestruje się (zakłada konto) w Legimi na dedykowanej bibliotekom konsorcjum mazowieckiego stronie: https://www.legimi.pl/mazowieckie podając kod otrzymany w swojej Bibliotece, a następnie nazwę użytkownika, adres email (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło – od tego momentu może korzystać z usługi przez 30 dni (np. 14.11.2020-14.12.2020), a najpóźniej do dnia zakończenia świadczenia usługi Legimi (dotyczy kodów wydanych i aktywowanych w grudniu 2020, czyli do dnia 02.01.2021).

Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje
pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie (osobiście) pobrać w bibliotece. Kody ważne są miesiąc, po upływie tego czasu należy pobrać nowy kod.