Akcja „Książka dla Seniora”

Powiększ obraz

Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu włączyła się do akcji „Książka dla Seniora” zorganizowanej przez panią Joannę Domańską.

Celem akcji było zorganizowanie biblioteczki dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczego-Leczniczego i Dziennego Domu Opieki w Oleśnicy. Pani Joanna, która pracuje w tej placówce zgłosiła potrzebę uzupełnienia księgozbioru i umilenia czasu seniorom tam przebywającym.


Biblioteka w Skórcu zaproponowała zbiórkę książek w siedzibie Biblioteki. Mieszkańcy Gminy Skórzec i Czytelnicy mogli zostawić tutaj książki, których nie potrzebują i chcą przekazać dalej.

Dnia 3.02.2021 roku przekazaliśmy pani Joannie Domańskiej ponad 300 książek! Staraliśmy się, aby były w bardzo dobrym stanie, nie zniszczone. W pudełkach znalazły się powieści nowe i klasyka literatury. Nie zabrakło książek religijnych i poradników.


Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i udział w akcji „Książka dla Seniora”.
Szczególnie dziękujemy panu Tomaszowi Skórze i jego znajomym, pani Zofii Jagiełło i Zespołowi Oświatowemu w Żelkowie- Kolonii, pani Dorocie Miłkowskiej, panu Benonowi Kukli, pani Katarzynie Lech.
Dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do akcji – nie w sposób wymienić wszystkich!

Dziękujemy również klasie 2 B i pani Urszuli Sitarz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu za pudełko książek!


Razem stworzyliśmy biblioteczkę, z której będą mogli korzystać podopieczni ZOL-u i Dziennego Domu Opieki w Oleśnicy.


Każda książka zyskała nowe życie.
Dziękujemy!
Cieszymy się, że mogliśmy na Państwa liczyć, a takie akcje dają nam i obdarowanym dużo radości.