Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to bardzo dobra okazja, aby przedszkolaki z naszej gminy odwiedziły siedzibę Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu. W ostatnim tygodniu wizyt było sporo:):):).

Dzieci podzielone na małe grupki (ze względu na limity osób przebywających w bibliotece), a także po uprzedniej rezerwacji czasu przez dyrekcję obejrzały nowy lokal Biblioteki. Panie bibliotekarki przywitały ciepło przedszkolaki, wyjaśniły czym jest biblioteka i jakie zasady w niej panują. Pokazały swoje miejsce pracy, regały, książeczki, pozwoliły przybić pieczątki;).

Uśmiech i energia przedszkolaków rozświetliły mury Biblioteki. Maluchy dostały na pożegnanie kolorowanki z adresem i godzinami otwarcia biblioteki. Obiecały, że wrócą z rodzicami!

Dziękujemy dyrekcji nauczycielom Publicznego Przedszkola w Skórcu, Przedszkola Bunia i Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” za wizytę i wyrazy sympatii. Cieszymy się z współpracy i zapraszamy ponownie!

Foto dziecka – udostępnione za zgodą rodzica (Anna Krasnodębska).

Publiczne Przedszkole w Skórcu
Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko”
Przedszkole Bunia

Pamiętajcie, że akcja dla Przedszkolaków „Mała książka – wielki człowiek” wciąż trwa. Mamy do rozdania Wyprawki Czytelnicze i Karty Małego Czytelnika. Kto jeszcze nie odebrał – proszę się zgłosić z dzieckiem.

Zapraszamy!