101. rocznica urodzin Jana Pawła II

Powiększ obraz

16 maja Gminny Ośrodek Kultury w Skórcu razem z Teatr ES i Chór Miasta Siedlce zaprosił nas w niesamowitą podróż po krainie poezji Karola Wojtyły. Piękna muzyczna interpretacja tekstu i mistrzowskie wykonanie artystów sprawiły, że wieczór był naprawdę magiczny! Koncert odbył się w Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu i uświetnił 101 rocznicę narodzin Jana Pawła II.

Poniżej relacja z koncertu:

https://www.tv-wschod.pl/wiadomosci/18179,koncert-papieski-w-skorcu

Z okazji rocznicy zachęcamy również do obejrzenia z bezpłatnej wystawy zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Skórcu i przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawę można obejrzeć w Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II.

Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Zapraszamy:)