Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu dołącza się do XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Hasło tegorocznej edycji to: „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie na interpretację hasła „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Napiszcie, narysujcie, wymalujcie dlaczego warto chodzić do biblioteki, dlaczego warto czytać i co można znaleźć w bibliotece.

Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu.

Celem konkursu jest:

1) promocja czytelnictwa i bibliotek,

2) promocja Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu,

3) rozwijanie umiejętności plastycznych i literackich uczestników,

4) rozwijanie wyobraźni,

5) rozbudzanie zainteresowań.

Czas trwania konkursu: 8 maja 2021 r. – 30 maja 2021r.

Prace konkursowe będą opublikowane na stronie www.skorzec.bibliotekimazowsza.pl, na profilu Biblioteki na Facebooku.

Konkurs skierowany jest do czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu posiadających aktywną kartę biblioteczną i dla mieszkańców Gminy Skórzec bez względu na wiek.

Uczestnik konkursu ma za zadanie wykonać pracę pod tytułem „Znajdziesz mnie w bibliotece” w dowolnej formie plastycznej lub literackiej, a także w dowolnej interpretacji tematu. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi.

Prace wraz z formularzami zgłoszeniowymi i wymaganymi zgodami oraz oświadczeniami można przynosić osobiście do siedziby Biblioteki, wysłać pocztą na adres Biblioteki lub na adres e-mail: biblskor@op.pl.