Jesteś tutaj:

Miesiąc: sierpień 2023

Narodowe Czytanie w Skórcu 2023

Więcej o: Narodowe Czytanie w Skórcu 2023

Serdecznie zapraszamy na kolejne Narodowe Czytanie w gminie Skórzec. Tym razem będziemy czytać najlepsze i ulubione fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Chcemy odczarować kanon literatury, pokazać, że nie jest taki straszny. Stąd przygotujemy inscenizacje, lektorat na dobrym poziomie. Każdy może się dołączyć – do czytania i słuchania.
Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, instytucje i organizacje, osoby indywidualne i grupy.
Zgłoszenia przyjmujemy na e-mail: biblskor@op.pl, Messenger: Biblioteka w Skórcu lub osobiście w Bibliotece.
Lektorzy otrzymają pamiątkowe egzemplarze.

Do zobaczenia w sobotę 9 września 2023 r. na Skwerku w Skórcu, o godz. 15.00.

Więcej informacji i tekst utworu poniżej.

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2023-nad-niemnem

Tekst do pobrania:

Wystawa „Artystyczna dusza”

Więcej o: Wystawa „Artystyczna dusza”

18 sierpnia 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu nastąpiło otwarcie wystawy pt. „Artystyczna dusza”. Można na niej obejrzeć prace stworzone przez uczestników warsztatów, które odbyły się w dniach 8-11 sierpnia 2023 r. Przybyłych gości powitał wójt Jerzy Długosz i dyrektor biblioteki Olga Gajo.

Zajęcia prowadziła pani Beata Końca, mieszkanka gminy Skórzec, absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. W ramach wolontariatu wprowadziła dzieci i młodzież w świat sztuki. Duża frekwencja na zajęciach pokazała, że takie zajęcia są potrzebne i wartościowe, a dzieci potrafią zaskoczyć swą kreatywnością.

Odbyły się 4 spotkania warsztatowe pod nazwą „Odkryj pasję”.

Pierwszego dnia FILM W PIGUŁCE – poznaliśmy podstawowe pojęcia; kompozycja, kadry, tematyka obrazu, nauczyliśmy się obsługi prostego kreatora na smartfony do montowania filmów krótkometrażowych lub reklamowych.

Drugiego dnia – KOLOGRAFIA. Dzieci dowiedziały się co to jest kolografia, matryca w grafice
warsztatowej, druk wypukły, druk wklęsły, tematyka prac. Na warsztatach
przygotowały matrycę do druku wypukłego. Zapoznały z różnymi
fakturami – np. strukturami tkanin i materiałów w otaczającej nas przestrzeni.
Wykonamy wydruk z naszych matryc i nauczymy się podpisywać prace
plastyczne.

Kolejny dzień warsztatów miał temat: ZAPROJEKTUJ STRÓJ. Dowiedzieliśmy się na cyzm polega projektowanie odzieży, co to są style odzieżowe, krawiectwo, tkaniny naturalne, tkaniny sztuczne, kolor w modzie. Odbyło się projektowanie na płasko, omówienie projektów, wycinanie form z tkanin, dobór
kolorystyki. Dzieci miały możliwość stworzenia swojej własnej kolekcji w wybranym stylu.

Ostatniego dnia pani Beata poprowadziła warsztat WYSTAWIENNICTWO JAKO MOJA WIZYTÓWKA. Wtedy nastąpiło zorganizowanie wystawy prac wykonanych na warsztatach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu. Stworzenie nazwy wystawy. Zaprojektowanie plakatu, rozpowszechnienie w mediach, przygotowanie prac do wystawy, prezentacja filmów stworzonych na zajęciach. Tego dnia poznaliśmy dorobek artystyczny prowadzącej – dzieci zobaczyły różne techniki, obrazy i piękne grafiki.

To był cudowny czas, pełen dobrej energii, kreatywności i uśmiechu.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia Biblioteki do 1 września.

Bezpieczne wakacje z Kicią Kocią

Więcej o: Bezpieczne wakacje z Kicią Kocią

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu odbywa się cykl wakacyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-12 lat realizowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Siedlcach. Tytuł projektu to „Bezpieczne wakacje z Kicią Kocią” – podczas zajęć dzieci poznają postać Kici Koci oraz jej przyjaciół. Pierwsze zajęcia odbyły się już 1 i 3 sierpnia. Następne planowane są 29 sierpnia 2023 r.

Policjant realizujący projekt w zależności od tematu zajęć przekazuje dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, informuje i przypomina o telefonach alarmowych, sposobie powiadamiania o pojawiających się zagrożeniach i przekaże dzieciom materiały związane z tematem zajęć. Nie zabraknie zabaw ruchowych i aktywizacyjnych.

Zajęcia prowadzą sierż. sztab. Barbara Jastrzębska z KMP w Siedlcach oraz bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu.

Relacja TV Wschód:

https://www.tv-wschod.pl/artykul/20770,bezpieczne-wakacje-z-kicia-kocia-w-skorcu

Zajęcia 1 sierpnia 2023 r.

Publiczne Przedszkole w Skórcu i dzieci indywidualnie.

Zajęcia 3 sierpnia 2023 r.

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” i dzieci indywidualnie.

Do współpracy zaprosiliśmy wydawnictwo Media Rodzina, w którym wydawana jest Kicia Kocia. Dostaliśmy zgodę na użycie nazwy i zaprojektowano nam piękny oryginalny plakat z Kicią Kocią❤💚😽. Na zajęciach rozdamy kolorowanki Kici Koci z strony https://www.mediarodzina.pl/dopobrania/, które można pobrać również poniżej:

Do góry